Przyspieszenie motoryzacji – co zrobić ze starymi samochodami?

autor:

Usługi

Przemysł motoryzacyjny w czasie ostatniego kryzysu ekonomicznego, był jedną z największych jego ofiar. Z tygodnia na tydzień w Stanach Zjednoczonych sprzedaż innowacyjnych aut spadła o jedną trzecią a pracę w tej dyscyplinie stracił ponad milion osób. Wliczając w to tysiące korporacji, które były kooperantami koncernów automobilowych, straty jakie w tego tytułu wynikły, oblicza się na powyżej dwieście miliardów dolarów. Europa również nie zaliczyła minionych lat do udanych, jeśli gra toczy się o motoryzację, podobnie jak Japonia oraz wiele innych krajów. Jednakowoż wolno wykazywać umiarkowany optymizm, że załamanie rynku powoli się kończy oraz nadchodzą poprawniejsze czasy. A więc w minionym kwartale, po raz pierwszy od dwóch lat, sprzedaż innowacyjnych samochodów w Stanach Zjednoczonych dorosła o dwadzieścia procent. Może to być zasługą tanich kredytów i licznych rabatów oraz upustów, jakich udzielają tamtejsze salony. Europa na razie zatrzymała się w miejscu, co także należy odczytywać jako dobrą wiadomość – w tym także wspomaga autokasacja Radom i sukcesywne wymienianie aut na nowoczesne modele. Wszyscy przyjęli te wiadomości z ulga i zadowoleniem, bowiem branża samochodowa jest fenomenalnym miernikiem kondycji pieniężnej społeczeństwa. Poza tym wielkość kompletnej branży powoduje, że ma ona duży wpływ na ogólny stan gospodarki światowej.

Jeżeli nic złego się nie stanie, to nadchodzący rok będzie kontynuacją dobrej koniunktury i sprzedaż w salonach samochodów powinna wzrosnąć o dziesięć procent. Na razie nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia w branży motoryzacyjnej, jednak jak oceniają specjaliści, jest to kwestią nieodległej przyszłości. Mechanika samochodowa to wybitnie poważny dział, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy tak dużo aut jeździ po naszych drogach. Mechanika automobilowa jest z pewnością niezwykle poprawnie znana.

Obecnie dużo jest serwisów obsługujących sfrustrowanych kierowców, których pojazdy odmówi łych posługi. Dużo jest także warsztatów samochodowych, gdzie z pewnością stoją w kolejce coraz to nowe pojazdy. W istocie całkowicie prosperują, niemniej jednak świadczy to w głównej mierze o tym, że wozy bywają kiepskie. Nie ma takich, jakie żeby się nie psuły. Nawet, jeżeli kupimy śmiały prosto z salonu z w pewnych momentach będzie coś nie tak, w końcu tak wolno definiować zużycie materiału.

Dodaj komentarz