Turystyczna Sieć Współpracy – klaster „SUWALSZCZYZNA-MAZURY”
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Twórczość Ludowa
Rękodzieło i Tradycje
Przystanki Kulinarne
Jaćwingowie
Multimedia
Mazury

 
 


eAzymut
Strona Główna »  Questy

Questy

UWAGA !!!!!!!

Zapraszamy do zwiedzania Suwalszczyzny i Mazur w atrakcyjny sposób poprzez zdobywanie pieczątek w Paszporcie Wędrowca przy okazji odwiedzania miejsc polecanych w sieciowym produkcie turystycznym Suwalszczyzna-Mazury oraz rozwiązywania Questów (zabawy w terenie z zagadkami).

 

Każda rodzina z dziećmi, odwiedzająca Suwalszczyznę lub Mazury otrzyma specjalny pakiet (sieciowy produkt turystyczny), w którym znajduje się Paszport Wędrowca.

Paszport Wędrowca wyznaczy Ci trasę Twojej podróży po najciekawszych zakątkach Suwalszczyzny i Mazur. W paszporcie jest sześć różnych kategorii w ramach których można zdobywać pieczątki:

Kategorię I stanowią 24 pola na których można uzyskać pieczątkę za rozwiązanie Questu.Wszystkie questy można pobrać ze strony www.krainajacwingow.pl bądź uzyskać w miejscach zaznaczonych na mapce zamieszczonej na 3 i 4 str. w „Paszporcie Wędrowca”

Kategorię II stanowi 36 pól na których można otrzymać pieczątkę odwiedzając któreś z miejsc polecanych w folderze„Miejsca odwiedzenia warte”,

Kategorię III stanowi18 pól na których można otrzymać pieczątkę w miejscach gdzie można zakupić pamiątki regionalne wymienionych na przedostatniej stronie folderu„Pamiątki regionalne”,

Kategorię IV stanowi 18 pól w których można otrzymać pieczątkę odwiedzając któreś z miejsc opisanych w ulotce to „Rękodzieło i tradycje”,

Kategorię V stanowi 18 pól w których można otrzymać pieczątkę odwiedzając któreś z miejsc opisanych w ulotce„Przystanki kulinarne”

Kategorię VI stanowi ostatnie 12 pól przeznaczonych na pieczątki za rozwiązanie questów, które można otrzymać w miejscach opisanych w ulotce„Dzikie Mazury”.

 

 

 

Jeżeli zdobędziesz przynajmniej 15 pieczątek co najmniej z 3 różnych kategorii i 3 pieczątki za rozwiązanie Questów, otrzymasz nagrodę. Po nagrodę zgłoś się do jednego z niżej wymienionych miejsc:

Miejsca odbioru nagród:


Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna

ul. T. Kościuszki 82 lok.7, Suwałki

tel. 87 566 58 72, 87 566 54 94

www.suwalki-turystyka.info.pl

Centrum Informacji Turystycznej ,

Rynek Zygmunta Augusta 44 , Augustów

tel. 728 755 936

www.augustów.pl

Centrum Informacji Turystyczno – Kulturalnej ,

ul. Wojska Polskiego 47, Ełk

tel. 87621 70 10

Suwalski Park Krajobrazowy

Turtul-Malesowizna, 16-404 Jeleniewo

+48 87 569 18 01, 87 569 7636

www.spk.org.pl

Hotel Colosseum

Ul. Gołdapska 12, Olecko

tel.87 520 26 43

www.hotelcolosseum.pl

Centrum Informacji Turystycznej,

Plac Zwycięstwa 16, Gołdap

(87)615 20 90

www.turystyka.frrg.pl

 

 

 

 

Ponadto w Paszporcie Wędrowca znajduje się unikatowy kod dostępu do gry przeglądarkowej. Jeżeli wejdziesz na stronę www.krainajacwingow.pl, stworzysz swój profil, zalogujesz się do gry i wpiszesz kod, otrzymasz nielimitowany dostęp do gry oraz staniesz się równocześnie członkiem Klubu Łowców Przygód.

 

	
Mapki questy do wydruku:

 1. Augustów
 2. Augustów 2
 3. Berżniki
 4. Dowspuda
 5. Ełk
 6. Gołdap
 7. Krasnogruda
 8. Lipsk
 9. Maniówka
 10. Mikaszówka
 11. Olecko
 12. Przerośl
 13. Puńsk
 14. Sejny
 15. Sejny 2
 16. Smolniki
 17. Stara Hańcza
 18. Suwałki
 19. Turtul
 20. Wigry
 21. Wiżajny
 22. Olecko dla wędrowca

 

 Aktualności
 
Na Suwalszczyźnie sezon turystyczny w pełni. Odwiedzając region możesz spotkać turystów rozwiązujących questy. Jedną z takich grup spotkano na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Grupka turystów z mapkami w rękach wyruszyła na poszukiwania kronikarza z Ośrodka Maniówka w Nowej Wsi. Zobacz film z wyprawy

 

 

  Strony internetowe ONAVI