Skoki spadochronowe i instruktaże AFF – para lub solo?

autor:

Rozrywka

Duża grupa zafascynowanych skokami spadochronowymi ludzi pragnie, chociaż raz w życiu tego uskutecznić. Połowa z nich przenigdy tego nie robi, albowiem gdzieś w pewnym momencie, kontrolę przejmuje strach, jaki wyraża niepewności, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy na pewno podczas ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy tak właściwie skacze się samemu, wolno mieć wątpliwości. Kiedy natomiast decyduje się na skoki w tandemie, pełne wydarzenie jest podwójnie bezpieczne. Po pierwsze, figura skacząca jest przytwierdzana do instruktora, jaki wszystko za nią robi i steruje całym skokiem. Po drugie, sam spadochron ma w własnej konstrukcji dużą ilość zabezpieczeń. Spadochron, to tak naprawdę dwa spadochrony, główny i zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez celowo wykwalifikowaną do tego osobę, tak nazywanego układacza.

Spadochron wyekwipowany jest w Cyprys, pecet monitorujący parametry lotu i w razie potrzeby, kiedy główny spadochron nie pozostaje otwarty w odpowiednim momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest zupełnie inaczej nazywana jako AFF, innymi słowy Accelerated FreeFall i jest jednym ze szkoleń proponowanym przez aerokluby, które absorbują się skokami spadochronowymi. Jest także jednym z najpopularniejszych kursów, jakie wolno przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Szkoli ono w niezmiernie atrakcyjnej zręczności, mianowicie pokazuje w jaki sposób zahamować spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu i otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, w następstwie tego uczestnik zdany jest sam na siebie oraz system ochronny.

Dobrze jest w pierwszej kolejności przejść warsztaty fundamentalne o nazwie Static Line, jakie to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Bazuje ono na odbyciu trzech, samodzielnych skoków, z niskiej wysokości, gdzie spadochron otwiera się sam w dobrym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone zwłaszcza dla ludzi, jakie pragną w krótkim czasie prędko nauczyć się umiejętności wolnego spadania, a również tych, którzy na serio myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj komentarz