Suplementy diety dla sportowców

autor:

Zdrowie & Uroda

Pożywienie jest jedną z ważniejszych czynności w życiu każdego człowieka. Niektórzy wprost „żyją po to, aby jeść”. Jest to oczywiście obszerne uproszczenie, lecz wiele mówi o tym, jak to jest dla nas istotne. A jest ważne, ponieważ dzięki posiłkom jesteśmy w stanie funkcjonować i pracować. Od jakości tego, co sobie dostarczamy zależy jakość naszego codziennego życia, a w dłuższej perspektywie też to, jak długo będziemy żyli i w jakim zdrowiu. Bowiem długookresowe dostarczanie sobie niewłaściwie zbilansowanego pożywienia przyniesie nieubłaganie fatalne skutki.

Organizm ludzki jest niezmiernie odporny i potrafi dostosować się do różnych warunków, przede wszystkim niedoboru wielu rzeczy, ale zawsze odbywa się to kosztem jakości jego działania. Do tego nie są wymagane nawet ekstremalne warunki życia. Wystarczy do tego nawet zwykłe życie w mniejszym, czy większym mieście. Mnóstwo obowiązków, mnóstwo pracy, mało czasu, wszechobecny stres powodują, że niesłychanie wielu ludzi kiepsko i niewłaściwie się odżywia, jedząc nieplanowanie oraz wielokrotnie w biegu posiłki, które nie zaspokajają zapotrzebowania organizmu na wszelkie niezbędne mu do funkcjonowania szczegóły.

W szczególności niedobory dotyczą wielu oczywistych związków chemicznych, minerałów oraz witamin, które odgrywają bardzo istotną rolę w procesie całego przetwarzania jedzenia oraz napędzania organizmu. Trafnym sposobem, choć naturalnie nie najlepszym, na sprostanie tej sytuacji są wszelkiego rodzaju dobre odżywki. Są to skondensowane w postaci zwykle tabletek, czy pigułek witaminy i składniki, niebezużyteczne dla organizmu, takie jak magnez, wapń, czy na przykład żelazo.

To naturalnie dzięki tak stworzonym suplementom można wzbogacić w banalny sposób swoje codzienne racje żywnościowe i posiadać większą pewność, że organizm będzie funkcjonował tak jak należy. To co bez jakichkolwiek zahamowań trzeba o tym wiedzieć, to to, że jak sama nazwa wskazuje, są to tylko dodatki i wspomagacze jedzenia. Nie są w stanie oraz absolutnie przenigdy nie powinny zastępować normalnych posiłków, bo nie są do tego stworzone.

Comments are closed.