Suplementy na zdrowe włosy oraz paznokcie

autor:

Zdrowie & Uroda

Określenie suplementu diety słyszy się dziś coraz częściej. Stało się bardzo atrakcyjne za sprawą reklam telewizyjnych, prasy i sieci. Jednak co to tak w rzeczywistości oznacza? Według definicji stosowanej przez Krajową Radę Suplementów oraz Odżywek suplementy diety to produkty zawierające substancje odżywcze, które mogą wspomagać naszą powszednią dietę. Jest to źródło witamin oraz minerałów, skondensowanych w przystępnej do spożycia formie. Wbrew ogólnemu przekonaniu nie są to niemniej jednak leki.

Mylne podporządkowanie ich do grupy substancji leczniczych ma prawo wynikać z faktu, że na ogół, oraz w największym wyborze, można je znaleźć w aptekach. Zasadnicza różnica polega na tym, że o wprowadzeniu suplementu na rynek decyduje Główny Inspektor Sanitarny, a nie Urząd Rejestracji Farmaceutyków i Produktów Biobójczych. Głównym zadaniem wspomagaczy diety nie jest leczenie określonych schorzeń a tylko wspomaganie i wzbogacanie stworzonego przez nas organizmu we właściwe minerały i składniki odżywcze, jakich może nam brakować na przykład z przyczyny sezonowych zmian pogody bądź deficytów niektórych składników takich jak na przykład błonnik – na komplikacje z włosami polecamy tabletki na porost włosów. Zaopatrywanie ich za pośrednictwem skondensowanej dawki konkretnego czynnika w formie tabletki lub też syropu ma tę przewagę, że jednorazowo dostarczamy znacznie większą porcję aniżeli gdybyśmy mieli znaleźć ją w prowadzonej przez nas dziennej diecie. Przy wyborze suplementów diety należałoby jednakże być ostrożnym i wybierać towary tylko znanych i wypróbowanych marek, jakie zapewniają wspomagacze najwyższej jakości. Należy również pamiętać, by spożywać wyłącznie dawkę podaną na opakowaniu bądź zasugerowaną przez lekarza.

Jeżeli będziemy działać zgodnie z zaleceniami, wspomagacze diety zapewniają nam zdrowie oraz kondycję. Coraz częściej lekarze i naukowcy postulują, by to właśnie one stanowiły najważniejszą profilaktykę w utrzymaniu zdrowia na należytym poziomie, zgodnie z regułą, że odpowiedniej zapobiegać niż leczyć. Jeśli dostarczymy naszemu ciału słusznych, brakujących składników, mamy większą pewność, że unikniemy w przyszłości licznych chorób oraz chorób.

Dodaj komentarz