Terapia oraz lekarstwa antydepresyjne – w pierwszej kolejności odwiedź psychologa

autor:

Zdrowie & Uroda

Jest dużo odmian terapii długoterminowej, opierających się na różnych podwalinach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odnaleźć głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest rozłożenie długo trwających problemów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. Wskutek tego nie można od niej oczekiwać rychłej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów kuracji długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy twierdzą, ze nasze problemy wywodzą się z przeszłości. Komplikacjom tym nie umiemy zaprzeczyć oraz nieprzerwanie pozostają one w naszej klarownej świadomości.

Nasilają się one zwłaszcza w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Przez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych niemiłych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje komplikacje. Chory, jaki rozważa taki typ terapii, ma obowiązek porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest dużo osób zaprzątających się taką terapia, lecz niektóre z nich mają bardzo małe doświadczenie, wobec tego także swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Lekarstwa przyjmowane zgodnie z zarządzeniem lekarza są w stanie przynieść miarodajną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania – tutaj wspomoże Poradnia dla par.

Zwykle jednakże potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie. Dużo osób zażywając leki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie uzależnia. Działają wyłącznie na osoby z depresją oraz nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku można, co prawda wolno zakupić wszelkie leki odurzające, lecz nie wolno dostać tu leków typowo depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne mają silne działanie oraz gwałtowne zaprzestanie ich przyjmowania może spowodować ekscentryczne uczucie. Nie jest to jednakże objaw uzależnienia. Świadczy wyłącznie zmianę metabolizmu w organizmie ludzkim. Po ustąpieniu depresji stopniowe zmniejszanie dawki leku, przed kompletnym, jego odstawieniem zapobiega powstawaniu wielu nieprzyjemnych objawów. Leki depresyjne pomagają w podwyższeniu pułapu neuroprzekaźników a to sprawia poprawę kiepskiego samopoczucia, i intensyfikują poziom związku chemicznego w półkulach mózgowych.

Dodaj komentarz