Turystyczna Sieć Współpracy – klaster „SUWALSZCZYZNA-MAZURY”
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Twórczość Ludowa
Rękodzieło i Tradycje
Przystanki Kulinarne
Jaćwingowie
Multimedia
Mazury

 
 


eAzymut
Strona Główna »  Noclegi »  Agroturystyka »  "Trzy Świerki" Galwiecie, Gołdap

"Trzy Świerki" Galwiecie, Gołdap

"Trzy Świerki"

Gospodarstwo agroturystyczne "Trzy Świerki" zaprasza wszystkich miłośników przyrody, ciszy, spokoju, astronomii, ornitologii, geologii, fotografii, czynnego wypoczynku.
Gospodarstwo powstało jako pierwsze w powiecie gołdapskim w 2000 roku i jako jedyne na tym terenie posiada kategoryzację Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej - Gospodarstwa Gościnne. Właścicielka gospodarstwa - Sława Iwona Tarasiewicz, magister resocjalizacji - z wyboru mieszkanka wsi i organizatorka wypoczynku swoim gościom, jest laureatką wielu konkursów, wyróżnień i odznaczeń.
Siedzibę gospodarstwa stanowi stary mazurski dom, wybudowany w 1896 roku przez rodzinę Symanzik. Jest on położony na wzgórzu, z widokiem na jezioro Ostrowek i Puszczę Romincką. Dom otoczony ogrodem, posiada duży parking. Od strony jeziora - wielkie stare trzy świerki - stąd nazwa gospodarstwa. W ogrodzie miejsca do rekreacji i wypoczynku. Pokoje urządzono stylowo, drewniane łoża do spania, ręcznie tkane narzuty, kufry, kilkadziesiąt strojów regionalnych z różnych stron świata. Jadalnia na parterze, a w niej zabytkowe meble, dwa wielkie stare stoły - przy których podawane są posiłki. Bogata biblioteka, wielki zbiór map i przewodników po regionie, także w języku niemieckim. Telewizor, przedwojenny kredens z naczyniami, lodówka, czajnik elektryczny, gry dla dzieci - dopełniają wyposażenia tego atrakcyjnego salonu.
Gospodyni oferuje swoim turystom znakomitą kuchnię regionalną opartą na produktach z upraw ekologicznych.
Największym uznaniem cieszą się znakomite konfitury, dżemy, miody puszczańskie, wiejskie masło, twarogi, sery podpuszkowe, kilka gatunków wiejskiego chleba, domowe wiejskie kiełbasy i wędzonki, regionalne ciasta - sękacz i mrowisko, wielokrotnie nagradzany Piernik Romincki i nalewki, pasztety, suszone i marynowane grzyby.

Gospodarstwo agroturystyczne "Trzy Świerki"
Galwiecie 48, 19-500 Gołdap
tel.: 87 562 55 02, 606 641 938

www.trzyswierki.dt.pl 

 

  Strony internetowe ONAVI