Typy biżuterii

autor:

Zdrowie & Uroda

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, co kryje się pod słowem kosztowności – mianem tego typu ozdób określamy wszelkiego typu błyskotki. Biżuteria modyfikuje razem z rozwojem ludzkości i cywilizacji. Pierwotnie kobiety nosiły biżuterie glinianą ręcznie paloną bądź w wypadku kobiet z wyższych sfer była to biżuteria złota. Pierwsze ozdoby były niezwykle pokaźnych rozmiarów. Chwilowo biżuteria przybiera przeróżne kształty wielkości i fasony. Do biżuterii jesteśmy w stanie zakwalifikować wszelkie ozdoby, poczynając od pierścionków, bransoletek, klipsów, wisiorków, kolii itp. Biżuteria ma okazję być złota, srebrna, platynowa, bursztynowa czy też z jakiegokolwiek innego stopu. W dodatku produkuje się obecnie biżuterie, a zwłaszcza korale z drewna, materiałów oraz wszystkiego, co zyska sobie popularność i uznanie. Biżuteria przeważnie staje się zwieńczeniem wyglądu, ponadto może mieć charakter symboliczny oraz pamiątkowy. Są osoby wybitnie przyzwyczajone do noszenia biżuterii na co dzień, a są także takie, jakie zakładają tego typu ozdoby wyłącznie na wielkie okazje.

Biżuteria jako zdobienie

Doniosłą funkcją biżuterii jest rola zdobienia ciała człowieka oraz tworzenie elementu wykończeniowego każdego stroju. Każdy szczegół biżuterii odpowiedzialny jest za ozdobę innej części ciała oraz dodaje charakterystycznych zalet osobie, która go nosi. Jakim sposobem przystosować biżuterie? Najbardziej widoczne oczywiście są ozdoby noszone przez kobiety, w głównej mierze kolczyki, naszyjniki oraz pierścionki. Kolczyki tworzą typ biżuterii bardzo w wielu przypadkach noszonej każdego dnia do pracy i w zależności od okazji niesłychanie w szeregu przypadków zmienianej. Kolczyki dostosowujemy bezpośrednio do kreacji a w głównej mierze do kształtu twarzy. Niezwykle istotny jest dobór pierścionków oraz palec, na który są zakładane. Jeśli chcemy, by pierścionki tworzyły rodzaj ozdoby, musimy nie zapominać, aby nie przesadzić z ilością. Normalnie może się nosić po jednym pierścionku na każdej dłoni oraz ewentualnie obrączkę ślubną. Niesłychanie efektowna ozdoba każdego dnia i wieczoru są naszyjniki, oraz rożnego rodzaju wisiory oraz wisiorki. Wielkość wisiorka powinna być dostosowana do dekoltu kreacji jak także jej koloru i typu uroczystości.

One Reply to “Typy biżuterii”

  1. Stefka pisze:

    Poszukujesz cudownej biżuterii – zobacz ofertę http://www.jubiler-zietek.pl Jubiler Ziętek z Lublina. Zakupisz tam ręcznie robioną biżuterię złotą i srebrną również biżuterię na ślub.

Dodaj komentarz