W jaki sposób walczyć z ostrymi promieniami słonecznymi? Markizy wspomogą

autor:

Dom & Ogród

Nadchodzi lato, a wspólnie z nim upały. Ogromne temperatury są niesłychanie uciążliwe zwłaszcza dla dzieci oraz osób starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek wywołuje wzrost temperatury wewnątrz. Wolno tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do wyboru jest kompletna gama takich ochronnych żaluzji. Zewnętrzne oraz wewnętrzne, materiałowe oraz drewniane. Twórcy oferują także markizy indywidualne, fabrykowane na specjalne zamówienie. Bardzo dobre na upały będą markizy zewnętrzne, które nie przepuszczają światła słonecznego. Niestety wówczas w mieszkaniu jest wybitnie ciemno. Innymi dodatkami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One również nie przepuszczają światła słonecznego, jednakowoż w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy zaciemniające zrobione są z podgumowanego tworzywa, więc do tego nie trwonią gorącego powietrza.

Dzięki temu w mieszkaniu nawet w trakcie upałów jest chłodno. Materiał, z jakiego są one wykonane można czyścić wilgotną ściereczką. To pozwala na długie lata owocnego oraz miłego użytkowania. Wśród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Niegdyś ciężkie, w wymyślnych kolorach czerwieni oraz zieleni, dziś dostępne są w bogatych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak odpowiednio jak markizy materiałowe. Do wyboru jest kilka typów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie lub ewentualnie na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Wolno je kupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, jednakowoż bardziej olśniewające są markizy podnoszone, wykonane na szczególnych mechanizmach. Mowa tu o rzymskich, weneckich lub austriackich. Ich należność obejmuje cenę mechanizmu, a także rodzaju tkaniny, z jakiej markizy są uszyte. Istotne jest, żeby była stosownie wytrzymała na podnoszenie, w czasie jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki są w stanie taki materiał przecierać, wobec tego dobranie jego parametrów jest sprawa priorytetową. W przypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest też tzw. robocizna, inaczej usługa ich szycia.

Dodaj komentarz