W jakim miejscu nocować na wakacjach w górach?

autor:

Turystyka

Jadąc w góry mamy dużo możliwości nocowania. Rzecz jasna, kiedy pragniemy być blisko natury oraz gdy to ona jest stworzonym przez nas głównym zamiłowaniem, możemy wybrać namiot, ale powinniśmy się liczyć z tym, iż będziemy musieli rozbić go na polu namiotowym czy też kempingowym czy też poszukać punktu oddalonego od szlaku oraz poza terenem chronionym. To nie zawsze jest bezproblemowe. Musimy też pamiętać, żeby w pobliżu lasu nie rozpalać ognisk. Namiot jest to więc sposób nocowania dla oryginalnych entuzjastów przyrody. Jesteśmy w stanie też wybrać schronisko. Mimo to musimy się liczyć, iż oraz tam nie będziemy posiadać komfortu. Najważniejszym rozwiązaniem wydaje się hotel bądź też pensjonat położony w pobliżu. Zapewniają nam wygodę oraz dają możliwość umycia się oraz posilenia w niezwykle słusznych warunkach.

W hotelu będziemy posiadać własną toaletę, a śniadanie, obiad czy kolacje zjemy w restauracji hotelowej. Nie będziemy musi martwić się o nic, ponieważ nawet pokojówka posprząta w stworzonym przez nas pokoju. Jest to duża wygoda, gdy wybraliśmy się na wakacje z dziećmi. Wielokrotnie wybierając Wolne pokoje Kościelisko wybieramy najtańszą propozycję. Jednak noc w hotelu jest droga, zwłaszcza kiedy wybieramy się do większego kurortu lub ewentualnie miasta. Mimo to nie zawsze tak musi być. Noc w górskim hotelu może być identycznie tania co w pensjonacie a standard obiektu jest o dużo wyższy.

Sposobem są w stanie być na to zakupy grupowe. Cena proponowana w zakupach grupowych przez sprzedawców jest o dużo niższa, gdyż wykupują oni znacznie większą ilość noclegów od właścicieli hoteli po o wiele niższej cenie. Bywa, iż jesteśmy w stanie nocleg cudownym paru gwiazdkowym hotelu w górach spędzić za ponad 50% taniej aniżeli jakbyśmy sami wypożyczali dosadnie od właściciela pokój. Jest to w zasadzie znakomity sposób na obniżenie rachunku za nocleg, nie tracąc równocześnie na jakości obsługi. Mimo to zaraz po wykupieniu noclegu musimy zatelefonować do hotelu i zarezerwować pokój, ponieważ może się okazać, iż w terminie, w jakim potrzebowalibyśmy pojechać nie ma już wolnych miejsc. Tak może się zdarzyć, lecz pamiętajmy, że nasz „bilety” będą ważne jeszcze kilka miesięcy.

Dodaj komentarz