Wielorakość odzieży damskiej

autor:

Moda

Bielizna damska to jeden z najlepszych wytworów umysłu człowieczego. Najprawdopodobniej bezsprzecznie został stworzony przez mężczyzn, którzy lubią podziwiać piękno kobiece, tym znacznie bardziej skąpo, ale jednakże ubrane. Bielizna jest w związku z tym niebywale spełniającą wszelkie męskie potrzeby częścią garderoby.

Jednakże nie zapominajmy też o kobietach, bowiem to jakkolwiek dla nich jest ta bielizna, to one ją noszą a w takim razie odpowiednie jej dostosowanie nie jest tu bez znaczenia. Nie każda kobieta może wszystko nosić, nie każdy rodzaj bielizny pasuje do każdej kobiety, zatem bielizna damska, z uwagi na różnorodność pragnień, preferencji a też celu oraz ergonomiczności dzieli się na różnorodne rodzaje. Bielizna wedle definicji to część ubrania, część garderoby, której przeznaczeniem jest noszenie bezpośrednie przy skórze, co ma za zadanie ją chronić. Bielizna, noszenie polega na tym, że znajduje się ona pod innymi ubraniami, które mamy na sobie. Bielizna, czy damska, czy męska, według definicji utożsamiana jest w zasadzie jednakże z majtkami, rozmaitego typu począwszy od stringów, po figi, aż do majtek sztampowych – więcej na bluzki.

Jednak obecnie za bielizn, w szczególności damską, o której mowa, twierdzi się każdego typu część garderoby, która znajduje się dosadnie przy skórze oraz noszona jest pod innymi ubraniami. Toteż tego rodzaju pojmowanie bielizny otwiera nadzwyczaj szeroka furtkę rozpościerającą przed nami niesłychanie znaczący zakres przeróżnego typu bielizny damskiej. Kluczowe detale damskiej bielizny to bezsprzecznie majtki i biustonosz, bez których kobieta nie może się obejść. Prócz tego do najbardziej popularnych części bielizny damskiej kwalifikuje się też gorsety, bod czy rajstopy.

Niemniej jednak to nie wszystko, bo oprócz podziałów bielizny na różne kategorie, począwszy do bielizny ślubnej, przez bieliznę erotyczną (nocną), bieliznę codzienną, czy specjalną bieliznę modelującą, wyszczuplającą czy korygującą ciało. Każda z takiej kategorii bielizny składa się z pewnych swoistych elementów, w zależności od tego jaki jest cel noszenia danej bielizny. Elementy te różnią się między sobą tworząc nieraz niezmiernie zajmujące komplety i niepowtarzalne urocze zestawy.

Dodaj komentarz