Wizytacja w gabinecie medycyny estetycznej – chcemy wyglądać idealnie

autor:

Zdrowie & Uroda

To smutne, nie zawsze usatysfakcjonowani jesteśmy ze własnego wyglądu. Za mnóstwo kilogramów, szara cera, przygarbiona sylwetka. W ostatnich latach panuje trend doskonałego wyglądu, panuje tez przekonanie, że jedynie piękni oraz młodzi mają szansę na właściwą pracę, zrobienie kariery. W następstwie tego coraz to bardziej troszczymy się o siebie, uprawiamy sport, zdrowo się żywimy, a wszystko to po to, by zachować młodość i energię na długie lata. Z pomocą wszystkim tym, jacy pragną pozostać jak najdłużej w solidnej kondycji nadchodzi stosunkowo młoda dyscyplina medycyny, medycyna estetyczna, coraz bardziej kultowa w kręgu ludzi na stanowiskach, celebrytach, aktorach, aktorkach, jacy chcą, by czas obchodził się z nimi łaskawie, żeby jak najdłużej mogli wykonywać swój zawód.

Z jej usług wykorzystują ludzie od których wymagana jest nienaganna prezencja, osoby pokrzywdzone w wyniku przeróżnych chorób, wypadków losowych, Tobie, jacy świadomie selekcjonują walkę ze starością poprzez dobry tryb życia.

Medycyna estetyczna nie kuruje – zadaniem wszystkich zabiegów jest koszty utrzymania ciała ludzkiego i ducha w jak najwyższej formie na jak najdłużej, zapobieganie chorobom, opóźnianie oznak starości. Nie ma nic wspólnego z operacjami plastycznymi – terapia polega na dobraniu należytej diety, zestawu ćwiczeń, wskazaniu poprawnego trybu życia dla danej osoby. Im wnikliwiej będziemy wykonywać zalecenia lekarzy, tym lepsze będą wyniki terapii. Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to wywiad lekarza z pacjentem, który sięga wiele lat wstecz. Istotne są choroby, jakie przechodzili przodkowie, istotne jest środowisko i warunki w jakich edukował się pacjent. Te na pozór mało istotne wiadomości, są w stanie pozwolić przewidzieć, jakie schorzenia mogą nas czekać w przyszłości. A skoro możemy je określić, to wiemy, jak im przeciwstawiać się. Po pierwszej wizycie, pacjent otrzymuje pierwsze zalecenia co do sposobu żywienia, życia, z reguły nieodzowna jest wizyta u kosmetyczki, dermatologa. To oni zajmą się naszym zewnętrznym wyglądem. Po trzech miesiącach następuje kolejna wizyta, w trakcie której lekarz prowadzący ocenia zmiany, które zaszły w stworzonym przez nas organizmie. I wydaje kolejne zalecenia, jakie systematycznie mają nas doprowadzić do świetnego wyglądu i opóźnienia starości tak na ciele jak oraz na umyśle.

Dodaj komentarz