Wybór należytej tarczy lub ewentualnie szczotki czołowej

autor:

Przemysł

Każdy pracownik stolarki lub ewentualnie członek ekipy budowlanej wie, jak ważne jest użycie trafnych narzędzi w zależności od typu materiału. Właśnie dlatego też wybór właściwej tarczy ma główne znaczenie w szybkości oraz jakości przeprowadzanych prac.

W zależności od przeznaczenia, tarcze diamentowe różnią się od siebie średnicą, jak oraz sposobem użycia. Jedne mogą być używane uniwersalnie. Inne żądają przeprowadzenia prac na suchym bądź też słusznie zwilżonym materiale. Cięcie piłą bez użycia wody wykonuje się wówczas, kiedy są to jedynie prace sporadyczne oraz powierzchowne. Nawilżenie jest używane przy głębokich nacięciach. Woda chłodzi ostrze, co zmniejsza jej zużycie oraz ułatwia cięcie. Na dodatek ogranicza ona ilość wytwarzanego pyłu broniąc wzrok – tutaj pomoże także promat-szczotki.pl – szczotka doczołowa.

Nietrafne dopasowanie diamentowych ostrzy ma okazję przyczynić się do nazbyt wolnego ścierania się brzegów piły, co w efekcie spowalnia i utrudnia pracę. Niekorzystne jest także zbyt szybkie zużycie kryształków diamentu. Praca z takim ostrzem wydaje się prędka i łatwą. Jest to jednakże tylko złudzenie. Nadmiernie szybkie ścieranie brzegów tarczy doprowadza do wypadnięcia diamentu zanim jeszcze zostanie on prawidłowo użyty. Tarcze diamentowe posiadają również rozmaite stopnie twardości.

Decydując się na kupno ostrzy, należałoby wiedzieć, że miękka piła przeznaczona jest do twardych towarów, takich jak: ceramika, kamień, marmur, granit, a nawet zbrojony beton. Twarde ostrza posłużą nam najlepiej przy cięciu miękkich przestrzeni, takich jak: asfalt czy betonowe bloki. Tarcze diamentowe to ostrza nadzwyczaj precyzyjne i twarde. Nie powodują uszkodzeń przestrzeni, dzięki temu przedłużają żywotność materiału i chronią go przed erozją. Kupno specjalistycznego wyposażenia nie jest jednakże małym wydatkiem. Na odpowiedniej jakości sprzęt należy wydać proporcjonalnie wysoką kwotę.

Dodaj komentarz