Wykorzystanie blach – pochłanianie dźwięku i światła

autor:

Budownictwo

Blachy cechują się różnym poziomem przepuszczania występujących wyników dźwiękowych. Świadczy to, iż układ oraz rodzaje otworów warunkują dyspozycji dźwiękochłonne stworzonego przez nas tworzywa konstrukcyjnego. Najwyższy stopień przepuszczalności gwarantują rozwiązania zawierające prześwit w okolicach 50% całości materiału.

Najbardziej atrakcyjne blachy wobec tego cechować się będą możliwością przedostawania się danego dźwięku poza ich zakres – przetestuj arkusz blachy. Istnieje jednakże wiele rozwiązań zapewniających o dużo znacznie większy stopień pochłaniania odgłosów. Jednym z nich jest wykorzystanie odmiennych sposobów perforacyjnych. Mogą one bo powodować takie rozbicie fal dźwiękowych, aby nie przedostawały się one do dalszych pomieszczeń, czy dalszej okolicy.

Możemy również zastosować metody wypełnienia blachy materiałami pochłaniającymi dźwięki. Tego rodzaju produktem jest, na przykład, wełna mineralna. Zastosowanie, z jednej, wełny spowoduje, iż będziemy mieli do czynienia z doskonale wyciszonym produktem ozdobnym. Proces perforowania blach ma prawo występować na różnorodnych dostępnych materiałach. Świadczy to, iż nie powinniśmy korzystać z rozwiązań obejmujących wyznaczone parametry grubości. Wszystko zależy albowiem od przeznaczenia danego wytworu.

Oczywistym jest, że wszystkie blachy, jakie mają odkryć się z zewnętrznych obudowach, czy elementach konstrukcji muszą cechować się większą grubością wzmacniającą ich właściwości jakościowe. Części wewnętrznego wyposażenia, czy szczegóły dekoracyjne nie powinny realizować takich samych parametrów. Mamy prawo w owym czasie dopełniać zabiegów perforacyjnych na o dużo cieńszych materiałach początkowych.

Podstawowe rodzaje grubości blach do użytku wewnętrznego, to przedział od 0,5 mm do 1,0 mm. Tego rodzaju surowce stanowią najcieńsze propozycje blach, które wolno łatwo kształtować oraz wykorzystywać w zakresie zabezpieczeń, lub tworzenia rozstrzygnięć meblarskich. O wiele bardziej trwałymi konstrukcjami blach są materiały o grubości od 1,0 mm do 2,0 mm. Z uwagi na to, takie blachy jesteśmy w stanie spokojnie wykorzystywać po zewnętrznych ścianach budynków, czy urządzeń przemysłowych.

Dodaj komentarz