Wyznaczniki kupującego samochód – uwaga na giełdy aut

autor:

Moto

Każdy kupujący, który szuka samochodu ma wyznaczone kryteria. Nieraz te kryteria obejmują zagadnienia oraz aspekty techniczne. Niejednokrotnie jednakże kupujący wypatrują samochodów, jakie spełnią w pełni swoją funkcję na co dzień. Dla przykładu, familia, która ma dwójkę dzieci oraz pieska nie kupi sportowego auta. Nie da się zakamuflować, że znacznie bardziej przyda im się pojazd w wersji kombi. Zdarza się również, że fani motoryzacji poszukują czterech kółek uwzględniając kryteria techniczne. Ilość koni mechanicznych, rok produkcji, rodzaj napędu czy też po prostu, na co napędzany jest silnik. Rozległą popularnością cieszą się niezawodne auta benzynowe. Na brak popularności nie narzekają też samochody z instalacją gazową, które są niebywale oszczędne. Każdy kupujący posiada własne kryteria wyboru modelu i marki.

Niesłychanie często niedoświadczeni bądź świeżo upieczeni kierowcy zabierają ze sobą mechaników bądź też profesjonalnych znajomych, którzy przed kupnem oceniają samochód nie pod względem wyglądu i koloru, lecz pod względem technicznym – sprawdź skup samochodów warszawa. To kłopotliwe na giełdach samochodowych jesteśmy w stanie spotkać się z oszustami. Nazywani są oni też „handlarzami”. Takie osoby trudnią się w kupowaniu niedrogich aut na zachodzie oraz wyprzedawaniu ich na lokalnych giełdach po wyższych cenach. Nie byłoby w tym nic ekscentrycznego, gdyby nie fakt, że zakupione na zachodzie auta nadzwyczaj wielokrotnie są powypadkowe lub też posiadają ukryte wady, o których taki sprzedający wie. Taki powypadkowy samochód jest prawidłowo „przygotowywany” do sprzedaży.

Oszuści umieją także umiejętnie maskować niedociągnięcia auta. Po kuracji odmładzającej i upiększającej taki pojazd trafia na giełdy samochodowe w całej Polsce. Handlarze proponują interesujące ceny, które przyciągają dużą ilość ewentualnych klientów. Niesłychanie w wielu przypadkach brak podstawowej wiedzy o samochodach nie pozwala na odróżnienie bezwypadkowego okazu od auta, które było szpachlowane i malowane w pobliskim serwisie samochodowym. Doświadczeni fani motoryzacji nie mają problemów z rozpoznaniem tego rodzaju oszustwa. Warto przed kupnem uczynić, czy dany samochód nie miał nieprzyjemnej stłuczki bądź też ukrytych wad.

One Reply to “Wyznaczniki kupującego samochód – uwaga na giełdy aut”

  1. Oj tak, trzeba uważać na giełdy samochodów, bo można się na nich naciąć i to nie tak trudno jak się może wydawać. Trzeba być ostrożnym przy takich dużych zakupach jakim jest zakup samochodu z drugiej ręki.

Dodaj komentarz