Z jakiego powodu lubimy oglądać filmy?

autor:

Rozrywka

Czasem lubimy usiąść przed szklanym ekranem oraz obejrzeć atrakcyjny nas film. Twierdzimy, że pozwala nam to oderwać się od codziennych spraw, kłopotów i pozbyć się stresów. Z jakiego powodu tak jest? W szczególe, kiedy tak właściwie oglądamy jakiś film skupiamy się na nim, na jego fabule. Na czas jego trwania przenosimy się do filmowej realności i intrygują nas w zasadzie losy bohaterów, ich sprawy, radości oraz zmartwienia.

Bywa, że tak wczuwamy się w fabułę, że kiedy tak właściwie bohatera filmowego spotyka coś złego jesteśmy przygnębieni, a kiedy z kolei przydarza mu się coś wartościowego cieszymy się z tego. To może trochę dziwować, że aż tak umiemy oddalić się od tego co nas otacza, od rzeczywistości, osobistego życia i skoncentrować się na historii opisywanej w danym filmie. Wydaje się, że czasami każdy z nas powinien trochę zapomnieć o sobie samym, o swoich sprawach. To powoduje, iż odprężamy się. Poza tym, kiedy oglądamy komedię, śmiejemy się, a to niezmiernie korzystnie wpływa na nas. Nawet jeśli wiele osób sądzi, że komedie są mało ambitne, a w wielu przypadkach ich zakończenie jesteśmy w stanie już przewidzieć na samym początku.

Istotne jednakże, by zrelaksować się, nie zawsze trzeba decydować się na niesłychanie ambitne produkcje, czy na koszmarne filmy, po jakich wielu z nas boi się wyjść z własnego pokoju – więcej na filmfan 2020. Wydaje się, że większość mężczyzn nie lubi oglądać komedii romantycznych i że ten rodzaj filmów stworzony jest po największej części dla kobiet. Panowie natomiast zdecydowanie ochoczo oglądają filmy sensacyjne, czy horrory. Pewnie są różne tego powody. Nie chodzi o to, iż kobiety są bardziej romantyczne, a raczej o to, że mają trochę inną wrażliwość. Historie miłosne, perypetie bohaterów, którzy finalnie tworzą udaną oraz szczęśliwą parę to coś co intryguje panie. Może wynika to z tego, iż marzą one o obszernej miłości, o spotkaniu wymarzonego partnera? A może po prostu takie filmy dają im nadzieję, na spotkanie szczególnej osoby?

Jak najbardziej film to fikcja, jednak nieraz kobiety uwielbiają w pewnym sensie pocieszać się oraz mówić sobie, iż skoro bohaterka w filmie w końcu zakochała się z wzajemnością, to oraz im się to uda. Komedie romantyczne mają swoje plusy, dostarczają śmiechu, są takie „lekkie” oraz co istotne zawsze kończą się pomyślnie.

Dodaj komentarz