Zdrowy i spokojny sen – postaw na jedwab

autor:

Zakupy

Generalnie rzecz biorąc wełna posiada dwie główne właściwości- zimą ociepla nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera zbytnio do ciała śpiącej osoby, co zapobiega nieodpowiedniej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy czuć chłodu, albowiem warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel jedwabna to też wchłanianie wilgoci wydzielanej przez człowieka.

Naturalna absorpcja potu powoduje, że dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgoci. Oprócz tego po niemiłym zapachu potu nie zostaje nawet niewielki ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to istotna funkcja każdego pokoje. Niewielu z nas jednak zdaje kwestię z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niedobrze dobrane do indywidualnych potrzeb materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie też, iż niemiłe zapachy wydzielające się z ciała potrafią zakłócić nasz sen w znaczący sposób. Akcesoryjnym plusem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, która nie zezwala, by pobrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Okazuje się perfekcyjnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ zabija wszelkie drobnoustroje i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za alergie skórne i komplikacje powiązane z układem oddechowym. Zapobiega poważnej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tutaj jedwabna poszewka jasiek – silk.pl niweluje również destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, kasuje nadpobudliwość nerwową, a też wzmacnia odporność organizmu. Dzięki temu jesteśmy mniej podatni na bakterie oraz wirusy, doprowadzające najczęściej do istotnych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych. W przypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny po największej części za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeżeli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, przez pobudzenie zakończeń nerwowych, funkcjonuje profilaktycznie na skonstruowany przez nas organizm.

Dodaj komentarz